انواع نمای شیشه ای ساختمان


انواع نمای شیشه ای ساختمان

نمای شیشه ای ساختمان یک راه حل قدرتمند ، زیبا و نوآورانه است که اغلب برای ساختمانهای عمومی یا ساختمانهای اداری استفاده می شود. شفافیت و جنبه اطمینان بخش آن ، شیشه را به ماده ای ایده آل برای روکش نما تبدیل کرده است.

نمای شیشه ای نیز به طور فزاینده ای در خانه های خصوصی از طریق نصب پنجره های بزرگ دیده می شود.

نمای شیشه ای نور طبیعی را به فضاهای داخلی وارد می کند ، بنابراین نیاز به نور مصنوعی را محدود می کند. همچنین امکان ساخت سازه های سبک و به راحتی مدولار را می دهد.

خانواده بزرگ آلونما به شما نمای شیشه ای ساختمان را برای پروژه های ساختمانی یا بازسازی خود پیشنهاد می دهد.

انواع نمای شیشه ای ساختمان

 نمای ساختمان نه تنها نقش عایق حرارتی و صوتی را ایفا می کند: همچنین به ساکنین این امکان را می دهد که از چشم انداز اتاقهایی که در نور طبیعی غوطه ور شده اند لذت ببرند.

طراحی این نما همچنین باید الزامات مختلفی را برآورده کند: حفاظت از پرسنل ، ایمنی در برابر آتش و غیره.

شیشه به دلیل ویژگی ها و عملکرد آن ، عنصری اساسی در نمای ساختمان است و بنابراین از الزامات یکسانی برخوردار است.

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– کلید موفقیت همه راه حل های نمای شیشه ای در همکاری نزدیک بین سازنده نما ، طراح و تیم فنی ما نهفته است. این کار گروهی است که به شما امکان می دهد تا اهداف زیبایی را با عملکرد و کیفیت عملکردی از نظر موارد زیر تعیین و هماهنگ کنید:

• عایق حرارتی

• کاهش سود غیر فعال خورشیدی

• انتقال نور

• کاهش نویز

• مقاومت در برابر عناصر

انواع نمای شیشه ای ساختمان

نمای شیشه ای ساختمان ، کراتین وال، دوجداره بدون فریم یا نمای فریم لس شیشه ای انواع مختلفی هستند که در طراحی نماهای شیشه ای برای ساختمان ها استفاده می شود.

نمای شیشه ای اسپایدر

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– نمای شیشه ای اسپایدر در گروه نماهای استانداردی می باشد که برای ساختمان ها کارایی ویژه ای دارد. نوع شیشه ای که در این نوع از نماهای شیشه ای استفاده می شود ضد تشعشع نورخورشیدی می باشد و از گروه دوجداره ها و لمینت هستند .

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– کاربرد نمای شیشه‌ای اسپایدر در مراکز تجاری، فروشگاه های زنجیره ای و مراکز خرید می باشد.

با پیشرفتی که در استفاده از نماهای شیشه ای به وجود آمده است، نمای شیشه ای اسپایدر از کمترین فلزات و حتی فریم ها را در طراحی های خود بکار برده است. ایمنی این نوع نمای شیشه ای به واسطه ی استفاده کمی که از فلزات داشته است در سطح بالایی قرار دارد

شیشه های دوجداره بدون فریم

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان از نوع فریم لس با استفاده از پروفیل‌هایی از جنس فلز شبکه بندی شده است و سپس فریم نما در درون این شبکه‌ها قرار خواهد گرفت. در این نوع نمای شیشه ای، فریم‌ها شامل لاستیک های پنهانی هستند که به جهت آب بندی و هوا بندی استفاده می شوند.

از بیشترین کاربردهایی که برای نمای شیشه‌ای فریم لس می توان نام برد مربوط به نمای شیشه‌ای ویلا است. نمای شیشه ای دوجداره بدون فریم زیباترین و شیک ترین نما می باشند.

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای کرتین وال از نمونه نماهای ترکیب شده ای می باشد که از پروفیل آلومینیوم بعنوان سازه استفاده می کند. در نمای شیشه ای که از نوع کراتین وال انتخاب شده باشد ضخامت شیشه های دوجداره ای که استفاده می شود بین 18 تا 40 میلیمتر می باشد.

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– از مزایایی که در این نوع نمای شیشه ای می توان به آن اشاره کرد مربوط می شود به اندازه گیری فشارباد و فشار بار مرده ای که بر روی نمای ساختمان وارد می شود است. درواقع با استفاده از نرم افزارهای اختصاصی با اندازه گیری موارد گفته شده ایمنی ساختمانها را در برابر شرایط جوی و طبیعی می توان بالا برد. نمای شیشه ای کرتین وال شامل سه نوع در پوش دار، نیمه در پوش دار و نوع فول فریم لس می باشد.

نتیجه گیری

انواع نمای شیشه ای ساختمان

– نمای شیشه ای ساختمان عمدتا برای ساختمانهای عمومی بزرگ یا ساختمانهای اداری استفاده می شود ، اما به طور فزاینده ای در خانه های خصوصی در حال توسعه است. این مزیت سازگاری با هر نوع خانه ای (البته با نمای سبک) ، از نظر زیبایی ، شفاف و روشن است. این نوع نما کاملاً مدولار است زیرا عموماً برای اندازه گیری ساخته شده است. در نهایت ، شما می توانید با توجه به عایق و نیازهای امنیتی خود ، شیشه های تک ، دو ، سه یا چند جداره را انتخاب کنید.

معایب این نما هزینه آن است ، این واقعیت است که تعداد کمی از صنعتگران این نوع کار را به افراد ارائه می دهند. همچنین تعمیر و نگهداری لزوماً مشکلی ایجاد نمی کند .